Škola : 1. HNL juniori : 10. kolo
Rijeka – Slaven Belupo 4:3, Mulac u nadoknadi za veliko slavlje
18.11.2017.

Juniori Rijeke pobijedili su Slaven Belupo rezultatom 4:3 u derbiju 10. Prve HNL zadržavši vrh prvenstvene ljestvice u derbiju kola. Dvostruki strijelac za Rijeku bio je Ristovski, jedan pogodak postigao je Črnko, dok je Mulac pogodio u posljednijim trenucima za pobjedu.

Odlučujući trenutak dogodio se u 90. minuti. Pobjednika je odlučio kapetan Dominik Mulac koji je u posljednjim trenucima pogodio za 4:3. Mitrović je ubacio iz slobodnog udarca, Vuk je prsima spustio za Mulca, koji je naciljao malu mrežicu za veliko slavlje i potvrdu prvog mjesta.

Rijeka je pokazala karakter nakon što se Slaven u 87. minuti vratio u igru. Mladen je primio dugu loptu po sredini terena i zabio za 3:3 i, činilo se u tom trenutku, Slavenu donio vrijedan bod.

Rijeku je u vodstvo doveo Črnko u 14. minuti. Dukađin je ubacio s desne strane, a Črnko glavom pogodio za 1:0.
Radost domaćina trajala je samo minutu jer u idućoj minuti Slaven Belupo je izjednačio. Srbljinović je ubacio, a Mladen pogodio nogom i vratio stvari na početak – 1:1.

Novo vodstvo Rijeci donio je Milan Ristovski u 29. minuti. Nanizao je trojicu suparničkih igrača i s ruba šesnaesterca sjajno pospremio loptu pod prečku za 2:1.

U sudačkoj nadoknadi prvoga dijela, Slaven je ponovo došao do izjednačenja. Najstrožu kaznu realizirao je Resler - 2:2.

Rijeka se u vodstvo vratila u 73. minuti. Jurešić je prošao po boku i ubacio, a Ristovski je glavom pospremio loptu iza leđa vratara Slukića - 3:2.

Pogodak je bio uvod u neizvjesnu završnicu u kojoj je Rijeka na kraju u posljednjim trenucima stigla do važne pobjede.

Rijeka je u drugom dijelu imala još dvije dobre prilike. Najprije je Mitrović propustio iskoristiti jedanaesterac, a potom je Slukić sjajno obranio udarac glavom Vuka nakon ubačaja Mitrovića.

Rijeka – Slaven Belupo 4:3 (24)