1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga
Rijeka slavila i u Budimpešti (FOTO)
24.07.2014.

Bravo Rijeka! 2. pretkolo nije moglo završiti bolje za nogometaše Rijeke. Nakon slavlja na Kantridi prije sedam dana nad Ferencvarosom 1:0,Rijeka je pobijedila i u Budimpešti 2:1 te se ukupnim rezultatom  3:1 plasirala u sljedeći krug.

Sve je na stadionu Ferenc Puskas bilo gotovo već u prvih 45 minuta. Rijeka je povela golom Krstanovića iz 20. minute kada je realizirao kazneni udarac. Naime nakon lijepe kontre koju su pokrenuli Jajalo i Tomečak te nakon sraza Jugovića i Mateosa u kaznenom prostoru,igrač Ferencvarosa je igrao rukom te je sudac Valeri iz Italija dosudio – najstrožu kaznu.

Samo 18 minuta kasnije novi gol Rijeke... Bio je to još jedan pogodak iz kornera za Rijeku. Nakon ubačaja Brezovca fenomenalo je skočio Samardžić i pogodio s pet metara glavom.

U drugom poluvremenu ipak nešto drugačija slika. Prvi problemi za Rijeku stižu kad je Krstanović zbog dva prekršaja u kratkom vremenu zaradio dva žuta kartona,automatski i crveni karton.

Ferencvaros smanjuje u 64' kada nakon prekšaja Samardžića u kaznenom prostoru – Ugrai pogađa za 1:2.

RIJEKA NA VIKINGUR

U sljedećem kolu kvalifikacija za Europsku ligu Rijeka će igrat protiv Vikingur Gote s Farskih otoka. Oni su naime bili bolji od norveškog Tromsa. Nakon prvog susreta na Farskim otocima koji je završio 0:0,Vikingur je pobijedio Tromso 2:1 u gostima.

Prva utakmica 3.pretkola kvalifikacija za UEFA Europsku ligu igra se 31.srpnja na Farskim otocima,uzvrat je sedam dana kasnije na Kantridi.