Škola : 1. HNL pioniri : 7. kolo
Rijeka – Zagreb 2:0
29.09.2019.

Stariji pioniri Rijeke pobijedili su Zagreb 2:0 u utakmici sedmog kola Prve HNL.

Riječki nogometaši odigrali su dobru utakmicu upisavši treću prvenstvenu pobjedu.

Bijeli su poveli u 26. minuti. Mikloš je na 18 metara uspio se osloboditi i jako potegnuti, lopta je završila u gornjem dijelu mreže - 1:0.

Gosti su imali priliku u 35. minuti iz slobodnog udarca. Pavlek je prebacio živi zid s 25 metara, lopta je išla u gornji kut, ali vratar Bliznac odličnom reakcijom sačuvao je mrežu.

U 40. minuti Srdoč je ubacio pred gol Zagreba, Bogolin je ostao nečuvan, ali napadač Rijeke promašio je loptu.

Osam minuta kasnije Momčilovski je prošao po lijevom boku i prodor okončao udarcem iskosa koji je na kraju završio na gredu.

Zagreb je veliku priliku imao u 50. minuti kada je Pavlek ubacio, a Kobetić ostao sam pred golom Rijeke, ali udarac je otišao preko gola.

Rijeka je pobjedu potvrdila u 55. minuti. Nakon prodora Srdoč je uputio lob, koji se odbio od grede, a Šerifović je potvrdio pobjedu - 2:0.