Škola : 1. HNL pioniri : 28. kolo
Rijeka – Zagreb 2:0, Burul i Simčić za treću pobjedu u nizu
12.05.2018.

Pioniri Rijeke pobijedili su Zagreb 2:0 u utakmici 28. kola Prve HNL. Treću pobjedu u nizu donijeli su Leo Burul i Dominik Simčić.

Rijeku je u vodstvo doveo Burul u 21. minuti. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, najviši u skoku bio je Burul i glavom pogodio za 1:0.

Konačan rezultat postavio je Simčić u 47. minuti. Burul je ubacio s desne strane, a Simčić na drugoj vratnici skrenuo loptu u mrežu za 2:0.

Nogometaši Rijeke stvorili su još nekoliko dobrih prilika. Nakon ubačaja s desne strane Tornato je u petercu pucao glavom, ali vratar Zagreba bio je spreman.

U 35. minuti Golemac se lijepo okrenuo i oslobodio čuvara, a njegov pokušaj obranio je Kovač.

Pred kraj utakmice Tornato je prošao nekoliko igrača i na drugoj pokušao pronaći Matiju Frigana koji je za malo zakasnio.

Prva HNL – pioniri: Rijeka – Zagreb 2:0 (13)