Škola : 1. HNL kadeti : 9. kolo
Rijeka – Zagreb 3:0, dva pogotka Brekala
20.10.2018.

Kadeti Rijeke pobijedili su Zagreb 3:0 u utakmici devetog kola Prve HNL upisavši drugu uzastopnu prvenstvenu pobjedu.

Bijeli su kroz utakmicu prikazali dobar nogomet, a Rijeka je povela već u petoj minuti. Ajanović je ubacio s lijeve strane, jedna visoka lopta stvorila je probleme vrataru Ragužu koji nije dobro reagirao. Lopta je na kraju pala na travnjak, najbrži je bio Brekalo koji ju je pospremio u mrežu- 1:0.

U 6. minuti Braut je lijepo odigrao za Burula na lijevoj strani. Uslijedio je ubačaj, Brekalo je u srcu kazneno prostora primio lopti, "vagao" braniča Zagreba, uspio otvoriti mali prostor, ali udarac je otišao iznad grede.

Već u devetoj minuti nova prilika za Rijeku. Jednu svijeću u kazneni prostor Zagreba, Rovis je skrenuo loptu glavom, ali ona je otišla pored gola.

Zagreb je pokušao u 21. minuti, ali udarac Gotovca s 25 metara otišao je preko gola.

Rijeka je mogla udvostručiti prednost u 26. minuti. Brekalo je izbio sam pred gol, pokušao ga je zaobići, ali vratar Raguž izašao je kao pobjednik odnijevši loptu.

Rijeka je novi korak prema pobjedi napravila u 55. minuti. Hodža je gurnuo loptu u prostor za Brekala koji je krenuo prema golu, ali ga je u tom naumu prekršajem zaustavio Kauzlarić. Brekalo je preuzeo odgovornost i pogodio s bijele točke - 2:0.

Bijeli su pobjedu potvrdili u 69. minuti. Žgomba je ubacio, a Tornato lijepo udarcem glavom pogodio lijevi gornji kut za konačnih 3:0.

Rijeka – Zagreb 3:0 (19)