1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga
Slaven Belupo – Rijeka 0:3
23.03.2014.

Rijeka je,zahvaljujući furioznom i učinkovitom drugom dijelu utakmice,pobjedila Slaven Belupo 3:0.

Prvi dio je završio je bez pogodaka u poluvremenu u kojem nije bilo previše prigoda i u kojima je nešto učinkovitiji bio Slaven.

No u drugom poluvremenu vidjeli smo pravu Rijeku. Brze i tečne akcije preko bokova donijele su prevagu.

Tako je jedna akcija,tek ušlog Mujanovića,u 58.minuti,završila kazenenim udaracem za Rijeku,nakon što je Ajayi srušen u kazenom prostoru. Sigurno je za 0:1 pogodio Krstanović.

Slaven je svoju jedinu pravu prigodu imao u 74' kada je,nakon igranja ruke Bertoše,Čanađija promašio jedanaesterac.

Rijeka pak dodatno stišće gas i u 80' nakon lijepe akcije Močinić povisuje na 0:2. Prvo je Brezovec povukao kontru,a Močinić završio akciju dobrim driblingom i neobranjivim udarcem s 18m.

Konačnih 0:3 postavlja u sudačkoj nadoknadi Kramarić iz kazenog udarca,kojeg je i sam izborio dobrim ulazem u 16m iskosa. Srušio ga je Edson.

Visoka pobjeda vratila je Rijeku na 2.mjesto na ljestvici ispred Hajduka.

U nastavku pogledajte izjavu Ivana Močinića nakon utakmice.