Škola : 1. HNL pioniri : 16. kolo
Stariji pioniri Rijeke nadigrali Šibenik
24.02.2019.

Stariji pioniri Rijeke pobijedili su Šibenik 4:0 u 16. kolu Prve HNL, na otvaranju drugog dijela prvenstva. Izabranici Fausta Budicina odigrali su odlični utakmicu upisavši deset pobjedu i ujedno smanjili zaostatak za drugoplasiranim Hajdukom na četiri boda.

Rijeka je povela u devetoj minuti. Bodetić je izveo korner, Manestar je iskoristio blok suigrača i zakucao loptu u mrežu - 0:1.

Samo četiri minute kasnije Rijeka je udvostručila prednost. Bodetić je povukao loptu i pucao iskosa s lijeve strane, a lopta je iznenadila vratara i završila u rašljama - 0:2.

Treći gol stigao je u 24. minuti, Bodetić je dugom loptom pronašao Begovića koji je špbjegao obrani, zaobišao vratara Šibenika i gurnuo loptu u praznu mrežu - 0:3.

Konačan rezultat postignut je u posljednjoj minuti prvog poluvremena. U 34. minuti Rijeka je odigrala brzu akciju na lijevoj strani, Bodetić je kvalitetno ubacio za Begovića koji je istrčao iz drugog plana i zatresao mrežu - 0:4.

Rijeka je tako stigla do nedostižne prednosti već u prvom poluvremenu osiguravši pobjedu na uvijek neugodnom gostovanju u Šibeniku.