Škola : 1. HNL pioniri : 27. kolo
Stariji pioniri Rijeke slavili u Splitu
06.05.2018.

Pioniri Rijeke slavili su na gostovanju kod Splita 2:0 u utakmici 27. kola Prve HNL. Strijelci za pobjedu bili su Dominik Simčić i Matija Frigan.

Rijeka je bolje ušla u utakmicu i bolju igru naplatila u 16. minuti. Simčić je primio dubinsku loptu, izašao sam pred vratara i plasirao loptu u bliži kut za 1:0.

Pobjedu je potvrdio Matija Frigan u 50. minuti. Ivan Frigan lijepo je prošao po boku i ubacio, a Matija Frigan iz voleja smjestio loptu u malu mrežicu za 2:0.

- Zadovoljan sam, dobra igra i na kraju dobar rezultat. Pokušavali su nas iznenaditi dugim loptama, ali svaki put smo dobro reagirali. Mi smo stvorili nekoliko lijepih šansi i na kraju zasluženo pobijedili, rekao je Fausto Budicin, trener pionira Rijeke.