Adam

Idrija
179
72

Adam Gnezda Čerin počeo je igrati nogomet s pet godina u Školi nogometa NK Idrija gdje je proveo nekoliko godina. Nakon što je prepoznat njegov talent, Adam je karijeru nastavio u Ljubljani, te je triput tjedno putovao na treninge u Nogometni klub Bravo.

Adam je u dresu Brava s mlađim uzrastima vrlo često gostovao u Rijeci odigravši niz prijateljskih utakmica protiv riječkog prvoligaša na umjetnoj travi pomoćnog stadiona na Kantridi.

Iduća stanica bile su Domžale u čije je redove prešao u 14. godini. Vrlo brzo je pokazao svoj talent, te je u redovima Domžala proveo pet godina surađujući ujedno sa Simonom Rožmanom koji ga je promovirao u prvu momčad.

Adam Čerin je u dresu Rijeke debitirao 29. kolovoza 2020.

Kao najupečatljivije utakmice Adam će istaknuti utakmice protiv Freiburga i Marseillea u Europskoj ligi. Uslijedio je 2019. godine transfer u Nürnberg u čijim je redovima odigrao pet utakmica u drugoj Bundesligi, uz to je bio i stalni član reprezentacije Slovenije do 21 godine.

Adam Čerin je u dresu Rijeke debitirao 29. kolovoza 2020., te je postao 14. igrač iz Slovenije koji je nastupio za Rijeku u HNL-u.

U slobodno vrijeme Adam provodi vrijeme s curom, obitelji i prijateljima, a uz nogomet, prati košarku i tenis. Ujedno, Adam je po dolasku u Rijeku istaknuo da jako voli more.

GODINA UKUPAN BROJ UTAKMICA UKUPNO MINUTA U IGRI MINUTA ODIGRANIH PO UTAKMICI 20 2 180 90 2 0
UKUPNO POSTIGNUTIH GOLOVA GOLOVI NA GOSTOVANJIMA GOLOVI NA DOMAĆIM UTAKMICAMA GOLOVI S 11 METARA MINUTE DO POSTIZANJA GOLA 0 0 0 0