Škola : 1. HNL pioniri : 22. kolo
Sesvete – Rijeka 4:2
03.05.2021.

Stariji pioniri Rijeke poraženi su na gostovanju kod Sesveta (2:4) u utakmici 22. kola Prve HNL.

Protivnik se pokazao znatno fizički jači i dominatniji u duel igri tijekom cijele utakmice.

Domaćin je poveo u 13. minuti. Nakon ubačaja iz kornera, nakon jednog odbijanca, najbolje se snašao Kuzmek koji je pospremio loptu u mrežu - 1:0.

Rijeka je izjednačila u 16. minuti. Precetti i Rožajac na trideset metara od gola odigrali su dulpi pas, te prenijeli loptu na lijevu  stranu. Jakac je natrčao i ušao u kazneni prostor, izbacio igrača iz igre, te povratnom loptom pronašao Ružića, a ovaj pogodio desni kut vratara - 1:1.

U drugom poluvremenu protivnik je imao za redom tri prekida u 48. minuti, a u posljednjem je preko Karduma uspio zabiti za 2:1.

Nakon toga Rijeka je ponovo izjednačila u 55. minuti. Došen je povukao jednu loptu s lijeve strane protivnika, odigrao u dubinu na Precettija, a ovaj se sjurio u 16 metara, izbacio driblingom igrača i nakon toga je srušen i sudac je dosudio kazneni udarac.

Došen je bio siguran - 2:2.

Sesvete su ipak u završnici stigle do bodova dvama pogocima Karduma koji je stigao do hat-tricka.