Nogometaši Rijeke poraženi su od Ludogoretsa rezultatom 3:1 nakon više od 130 minuta utakmice u Razgradu. Rijeka se dugo tražila, a kada je poravnala rezultat u 70. minuti činilo se da je okrenula moment na svoju stranu. Ipak, isključenje Rukavine, pa onda i Fruka bili su preveliki uteg za Bijele koji su herojski odradili utakmicu, ali na kraju ostali bez plasmana u treće kolo kvalifikacija za Ligu prvaka.
Bijeli će svoj put nastaviti u Europskoj ligi u kojoj će u srijedu od 20.45 sati dočekati Shelbourne.
Od početka utakmice osjetio se veliki značaj ovog ogleda i rezultatski ulog kojeg je imao nakon onih 0:0 s Rujevice, pa ni domaćin nije krenuo silovito kako se možda očekivalo. Jedan pokušaj s distance Vidala u 2. minuti, pa zatišje u kojem je Rijeka imala dvije lijepe akcije koji nisu imale završnicu. A onda je Ludogoets počeo pritiskati, najprije udarcem Tekpeteyja, pa onda još jednim silovitim ulaskom s desne strane koji je rezultirao kaznenim udarcem. Son je pucao, lopta se od bloka Petroviča odbila u lakat potporne ruke Radeljića, koji je uz to bio leđima okrenut, a sudac Beaton nakon VAR provjere dosudio kazneni udarac.
Siguran izvođač u 19. minuti bio je Piotrowski – 1:0.
U 23. minuti novu veliku priliku Ludogorets je imao nakon oštrog prizemnog ubačaja s desne strane, ali Tekpetey je blokiran na sedam, osam metara. U 27. Ndockyt je s 20-ak metara pucao pored gola, u 30. Marcus provjerio reflekse Zlomislića, pa u 31. Menalo atraktivnim škaricama pucao preko gola.
Najbolju priliku Rijeka je imala u 34. minuti kada je pas igrom lopta došla do Menala na lijevoj strani, ali njegov udarac s 18 metara otišao je pored gola. U 36. minuti Rijeka je lijepo otvorila igru iz zadnje linije, dovela loptu do Ndockyta čiji je ubačaj s desnog boka skrenut dovoljno da Janković ne stigne do njega. U 42. minuti Rijeka je kratko izvela korner i pripremila udarac za Ndockyta koji je s 20 metara pucao preko gola.
Najbliže izjednačenju Rijeka je bila u 47. minuti kada je Janković izveo korner a Fruk pucao s desetak metara i pogodio vratnicu. Na odbijenu loptu nije stigao reagirati Menalo. Utakmica se razvijala bez puno prilika, u 57. je Tekpetey pogodio vanjski dio mreže, u 65. Radeljić glavom nakon kornera pucao pored gola, pa Vidal u 68. udarcem koji se odbio od bloka, pogodio vratnicu.
U 71. minuti Rijeka se vratila u igru, Lasickas je ubacio s lijeve strane, a Gojak na drugoj vratnici pospremio loptu iza Bonmanna – 1:1.
Činilo se da su se domaćinima nakon izjednačujućeg pogotka “odsjekle noge”, Rijeka je dobila potreban impuls koji je ugašen pet minuta kasnije. Gabriel Rukavina je zbog neopreznog starta dobio crveni karton. Ludogorets je s igračem više pritisnuo, pucao i ubacivao loptu u kazneni prostor i činilo se da je Rijeka preživjela regularni dio utakmice. Ipak, u 97. minuti Toni Fruk je zbog još jednog neopreznog starta dobio (prestrogo) isključenje i Bijeli su u produžetak otišli s dva igrača manje.
Momčad Radomira Đalovića herojski se branila 15-ak minuta produžetka, ali u igri 9 na 11 nije imala puno izgleda i bilo je smo pitanje trenutka kada će kapitulirati. U 107. minuti nakon jedne duge akcije Chochev je pogodio iz blizine – 2:1.
Pokušaja je Rijeka nešto napraviti, ali bila je to igra mačke i miša, a Ludogorets je u 117. minuti samo potvrdio pobjedu pogotkom Ivanova – 3:1.
Ludogorets – Rijeka 3:1
RAZGRAD Ludogorets Arena. Gledatelja: 5500. Sudac: John Beaton (Škotska). Strijelci: 1:0 Piotrowski (19’-11m), 1:1 Gojak (71’), 2:1 Chochev (107’), 3:1 Ivanov (117’). Crveni karton: Rukavina (76’-preoštar start), Fruk (90’-preoštar start).
LUDOGORETS: Bonmann, Nedyalkov (od 73’ Kaloč), Piotrowski (od 105’ Bile), Vidal (od 84’ Ivanov), Stanić (od 60’ Chouiar), Kurtulus, Son. Verdon, Naressi (od 84’ Chochev), Tekpetey (od 73’ Andersson), Marcus.
RIJEKA: Zlomislić, Oreč (od 108’ Jurić), Majstorović, Radeljić, Devetak (od 70’ Lasickas), Petrovič (od 46’ Rukavina), Ndockyt (od 60’ Gojak), Dantas (od 84’ Husić), Janković, Menalo (od 60’ Čop), Fruk.