Dario Bel (Osijek)
21°C
Vedro
90 ' +6

Kraj utakmice na Aldo Drosini. Rijeka je pobijedila Istru 1961 rezultatom 2:0! Strijelci za Rijeku bili su Toni Fruk i Bruno Goda.

90 ' +1

Sjajna kombinacija Hodže i Gode čiji je ubačaj Grgić poslao zamalo preko gola.

90 '

Igrat će se najmanje šest minuta sudačke nadoknade.

84 '

GOOOL! Istra 1961 – Rijeka 0:2. Dejan Petrovič je ubacio iz kornera i sjajno na drugoj vratnici naciljao Bruna Godu koji je glavom pogodio iza nemoćnog Majkića.

82 '

Umjesto Marka Pjace na travnjaku je Matej Mitrović.

81 '

Grgić je pokušao iskosa s desne strane, ali Majkić je bio dobro postavljen.

77 '

Nova zamjena kod Rijeke, umjesto Marca Pašalića na travnjaku je Alen Grgić.

74 '

Umjesto Tonija Fruka u igri je Dejan Petrovič.

72 '

Dvostruka zamjena kod Istre 1961, umjesto Vuka i Ekonga u igri su Čuić i Lisica.

69 '

Pašalić je izborio prostor za udarac s 18 metara iskosa s desne strane, ali Majkić je odbio njegov pokušaj.

68 '

Lijep ubačaj Smolčića, nakon još jedne kombinacije s Pašalićem, ali Obregon i Fruk ostali su zamalo prekratki ispred Majkića.

62 '

Pašalić je dobro kombinirao sa Smolčićem na desnoj strani, ali ubačaj je bio malo previsok za Obregona.

61 '

Kadušić je ubacio s desne strane, a Filet zakasnio na njegov ubačaj pa Devetak u nastavku akcije s 20-ak metara pucao preko gola.

59 '

Hodža je osvojio loptu na sredini terena pa udarcem iz polukruga pokušao iznenaditi Majkića, ali nije pogodio okvir gola.

57 '

Pašalić je ubacio iz slobodnog udarca, Smolčić prenio loptu, ali Goda je na drugoj vratnici zamalo ostao kratak u pokušaju da dođe do lopte.

52 '

Žuti karton dobio je Marko Pjaca.

50 '

Žuti karton dobio je Blagojević.

49 '

Dubinska lopta Smolčića prema Pašaliću koji je izbjegao zaleđe, ali i Majkić je bio oprezan i pravovremenim istrčavanjem došao do lopte.

47 '

Fruk je ubacio s poludistance iz slobodnog udarca a Smolčić glavom pucao zamalo preko gola.

46 '

Umjesto Jankovića i Marića, na travnjaku su Hodža i Obregon.

45 ' +2

Kraj prvog poluvremena, Rijeka pogotkom Fruka vodi 1:0.

45 ' +1

Filet je ponovo povukao kontranapad Istre 1961, ali srećom izostao je pravi udarac.

45 '

Igrat će se najmanje dvije minute sudačke nadoknade.

44 '

Ponovo je Rijeka dobro kombinirala na desnoj strani, ali prizemni ubačaj Smolčića nitko nije zatvorio na prvoj vratnici.

38 '

Duga akcija Rijeke koja je rezultirala prodorom Pašalića s desne strane. Udarac sa 17 metara u bliži kut ipak nije bio precizan.

35 '

Žuti karton dobio je Lindon Selahi.

30 '

GOOOL! Marko Pjaca je sjajno nanizao nekolik odomaćih braniča, ušao u kazneni prostor, pa pa ostavio loptu za Tonija Fruka koji je s 12-13 metara zakucao iza Majkića.

30 '

Filet je primio loptu u kaznenom prostoru Rijeke leđima okrenut prema Labroviću. Lijepo se zagradio, ali iz okreta sa sedam, osam metara pucao je ravno u Labrovića.

20 '

Nova opasnost pred golom Rijeke, ubacio je Devetak, a Ekong malo zakasnio na drugoj vratnici i samo očešao loptu.

14 '

Pokušao je sada za Istru 1961 i Devetak iz slobodnog udaraca s 30-ak metara, zamalo preko gola.

12 '

Ponovo je Ekong napravio probleme obrani Rijeke, ali njegov udarac s 20-ak metara od bloka Galešića otišao je u korner.

8 '

Oprobao je udarac Janković s 30-ak metara, ali pucao je visoko preko gola.

5 '

Ekong je pobijegao lijevom stranom gotovo 70 metara, ali Selahi ga je dobro pratio i omeo ga kod udarca s 10-ak metara iskosa.

1 '

Počela je utakmica na Aldu Drosini.

Optimizam iz riječke svlačionice emitirao je i Lindon Selahi: Spremni smo, dobro treniramo i imamo samopouzdanje za još jednu važnu utakmicu koja nas očekuje.

Željko Sopić u najavi utakmice protiv Istre 1961: U Puli ćemo se definitivno postaviti na način da se od prve minute vidi da smo došli pobijediti utakmicu. Naravno da se na tom terenu puno pita i igrače Istre 1961. Nema se što puno pričati, od prve minute ćemo ići po sva tri boda i to je to

Kada se govori o utakmicama Rijeke i Istre/Istre 1961 posebno mjesto zauzimaju Elvis Scoria i Fausto Budicin koji su za oba kluba bili u igračkoj i trenerskoj ulozi.

S trenerske klupe obje momčadi vodili su Milivoj Bračun, Nenad Gračan, Srećko Juričić, Robert Rubčić, Zoran Vulić, Goran Tomić, Elvis Scoria i Fausto Budicin.

Zanimljivost ogleda Rijeke i Istre/Istre 1961 svakako su dali i brojni igrači koji su nosili dresove oba kluba, a posebno oni s istarskog poluotoka koji su u riječkom dresu dočekali svoje blistave trenutke. Najtrofejniji među njima je Andrej Prskalo koji je u Rijeku došao iz Istre 1961 pa osvojio šest trofeja (i još jedan ranije) te je najtrofejniji riječki nogometaš, ali a trag su ostavili i Elvis Scoria, Luka Marić, Fausto Budicin, Mateo Bertoša…

Od hrvatske samostalnosti, Rijeka je protiv Istre i Istre 1961 (od 2004. do danas klub je nosio i nazive Uljanik, Pula 1856, Pula Staro Češko, NK Pula) odigrala 79 utakmica u svim natjecanjima uz 48 pobjeda Rijeke, 19 remija u 12 pobjeda pulskih klubova. Rijeka je protiv Istre 1961 odigrala 59 prvenstvenih utakmica te ostvarila 38 pobjeda, 16 remija i pet poraza.

17:54 14.4.

Ostalo je nešto više od sat vremena do početka utakmice između NK Istra 1961 i HNK Rijeka na stadionu Aldo Drosina u Puli. Prvi navijači Rijeke počeli su pristizati na južnu tribinu, a puno bijelih majica vidimo i na zapadnoj tribini.