7103
Mateo Erceg (Benkovac)
12°C
90 ' +4

Kraj utakmice! Rijeka – Gorica 3:o uz golove Pjace, Marića i Gode u drugom poluvremenu.

90 ' +3

Žuti karton dobio je Ivan Smolčić.

90 '

Igrat će se najmanje četiri minute sudačke nadoknade.

89 '

GOOOL! Rijeka – Gorica 3:0. Marić je povukao polukontru pa sjajno osjetio ubacivanje Gode iz drugog plana. Udarac s 15-ak metara završio je u gornjem desnom kutu.

85 '

I Fruk je ispraćen s travnjaka glasnim ovacijama s tribina.

85 '

Umjesto Tonija Fruka na travnjaku je Bruno Bogojević.

84 '

Zamjena igrača kod Gorice, umjesto Vujnovića u igri je Vrzića.

80 '

GOOOL! U nastavku akcije nakon slobodnog udarca lopta je došla do Petroviča koji je s 30-ak metara pucao prizemno, a Mirko Marić u gužvi skrenuo loptu dovoljno na prevari Banića.

79 '

Žuti karton kod Gorice dobio je Kapulica.

78 '

Žuti karton dobio je Dejan Petrović.

76 '

Umjesto asistenta Marka Pašalića koji je ispraćen ovacijama na travnjaku je Danilo Veiga.

75 '

Fruk i Ivanović su pripremili dobru situaciju za Pašalića koji je iskosa pucao u Banića.

73 '

Nova dvostruka promjena kod Gorice, umjesto Mitrovića i Solda na travnjaku su Jurić i Kapulica.

67 '

GOOOL!!! Marco Pašalić je ubacio s desne strane, a Marko Pjaca na drugoj vratnici izbjegao pažnji čuvara i glavom pogodio iza Banića.

62 '

Nakon ubačaja Fruka iz slobodnog udarca Banić je istrčao u prazno, lopta došla do Galešića koji je pokušao pucati preko glave, ali Maloča je s gol linije odbio u korner.

61 '

Žuti karton kod Gorice dobio je Josip Mitrović.

60 '

Dvostruka promjena kod Gorice, umjesto Rukavine i Krizmanića u igri su Majstorović i Munskgaard.

57 '

Najbolja prilika za Rijeku. Goda je ubacio s lijeve strane, Ivanović sjajno osjetio prostor i pucao glavom, ali pogodio je gredu.

54 '

Goda je ubacio s lijeve strane, a Marić u skoku pucao u blok Leša.

52 '

Umjesto Hodže i Obregona na travnjaku su Pjaca i Marić.

48 '

Mitrović je dobio dubinsku loptu od Pršira, izašao iskosa pred Labrovića pa tražio Vujnovića, ali Goda je osujetio pokušaj i spriječio siguran pogodak.

46 '

Na početku drugog poluvremena umjesto Nike Jankovića u igri je Franjo Ivanović.

45 '

Kraj prvog poluvremena. Rijeka – Gorica 0:0.

45 ' +2

Ubacio je Goda, Hodža skrenuo loptu, ali ravno u Banića.

45 '

Igrat će se najmanje dvije minute sudačke nadoknade.

45 '

Janković je pucao s 25 metara iskosa s desne strane, ali njegov je pokušaj otišao preko gola.

42 '

Goda je ubacio prema Pašaliću koji je glavom, s 15-ak metara, pucao pored gola Gorice.

40 '

Pokušaj Pršira s 25 metara odbio se do Mitrovića čiji je udarac blokirao Goda. Lopta se odbila Vujnoviću koji je pogodio gredu, ali iz nedozvoljene pozicije.

37 '

Rijeka ima inicijativu i prevlast u posjedu, ali Gorica je pokretljiva u fazi obrane i dobro zatvara prilaze Baniću.

32 '

Žuti karton zbog povlačenja dobio je Toni Fruk.

29 '

Pašalić je iz slobodnog udarca s 25 metara, iskosa s desne strane, pucao preko gola.

27 '

Žuti karton kod Gorice dobio je Pršir.

22 '

Nakon duge akcije Rijeke lopta je došla do Obregona koji je odložio za Fruka. Udarac ofenzivca s 20-ak metara je otišao zamalo pored desne vratnice.

19 '

Petrovič je lijepo podvalio loptu za Hodžu u kaznenom prostoru, ali pokušaj slabijom nogom, iz voleja, otišao je visoko preko gola.

18 '

Fruk je imao slobodan udarac s 20-ak metara, ali pogodio je “živi zid”.

16 '

U nastavku akcije nakon kornera pokušao je Marco Pašalić iskosa s 20-ak metara. Pucao je jako, ali nije bio precizan.

9 '

Goda je ubacio s poludistance, ali Maloča je ispred Obregona izbio u korner.

8 '

Štiglec je ubacio, a Mitrović glavom pucao u Labrovića.

7 '

Obregon je s braničem na leđima ušao u kazneni prostor Gorice nakon auta Smolčića, ali pucao je iskosa u vanjski dio mreže.

2 '

Nakon polukontre Gorice pucao je Soldo iskosa s lijeve strane, ali Labrović je bio dobro postavljen.

1 '

Počela je utakmica pred ispunjenim i raspjevanim tribinama stadiona HNK Rijeka.

Uoči početka utakmice održana je minuta šutnje za preminulog Luciana Sušnja, najboljeg hrvatskog atletičara i jednog od najboljih riječkih sportaša svih vremena.

Uoči početka utakmice HNK Rijeka – HNK Gorica na stadionu snimljen je spot i predstavljena pjesma posvećena našem prvoligašu naziva “Za Rijeku navijan”.

19:20

Još je desetak minuta do početka utakmice na stadionu HNK Rijeka. Za Rijeku igraju Labrović – Smolčić, Galešić, Radeljić, Goda – Petrovič – Janković, Hodža, Fruk, Pašalić – Obregon.

Koliko su ove međusobne utakmice bile izjednačene sugerira i podatak da je čak 12 od dosadašnje 23 utakmice završilo s najviše jednim pogotkom razlike.

Zanimljivo, čak tri bivša igrača Rijeke sjedili su na klupi HNK Gorica. To su: Sergej Jakirović, Krunoslav Rendulić i aktualni strateg Rajko Vidović, dok su obje momčadi s klupe vodili Jakirović i Željko Sopić.

Dresove oba kluba nosili su Igor Čagalj, Marijan Čabraja, Josip Mitrović, Dario Čanađija, Toni Fruk, Niko Janković, Momčilo Raspopović, Ivan Tomečak i Deni Jurić, a prije ulaska u najviši rang kluba iz Velike Gorice i Hrvoje Štrok, Matija Matko, Kenan Čejvanović…

18:01

Dok čekamo početne postave za koje su se odlučili treneri Željko Sopić i Rajko Vidović možemo pogledati brojke međusobnih ogleda ova dva kluba.

U dosad odigrane 23 utakmice učinak Rijeke i Gorice je izjednačen, obje momčadi su ostvarile po deset pobjeda, dok su tri utakmice završile remijem. I razlika golova je tijesna, u 23 međusobna ogleda Rijeka je postigla 30, Gorica 28 golova. Gorica je posebno neugodna bila na gostovanjima u Rijeci gdje su u 11 dosadašnjih utakmica ostvarili čak pet pobjeda i jedan remi.

18:00 21.4.

Ostalo je točno 90 minuta do početka 24. međusobnog prvenstvenog ogleda Rijeke i Gorice.