Škola : 1. HNL pioniri : 18. kolo
Istra 1961 – Rijeka 1:1
11.03.2019.

Stariji pioniri Rijeke remizirali su na gostovanju kod Istre 1961 (1:1) u utakmici 18. kola Prve HNL.

Rijeka je nakon slabijeg otvaranja utakmice uspjela povezati redove i povesti u 26. minuti. Nakon lijepe akcije po desnoj strani, Gajzler je bio najprisebniji u kaznenom prostoru Istre i iskoristio kratko odbijenu loptu vratara preduhitrivši domaće braniče.

Rijeka je nakon vodstva kontrolirala utakmice, ali Istra je uz malo sreće uspjela izjednačiti u 56. minuti. Nakon jedne pogreške u obrambenim redovima Rijeke, nogometaši Istre 1961 povukli su kontru. Vratar Tanjić obranio je prvi udarac, ali lopta se odbila do Cukona koji je poentirao - 1:1.

Rijeka je pokušala pritisnuti u nastavku, a najbliže golu stigla je kada je udarac Begovića otišao pored vratnice.

Stariji pioniri Rijeke u idućem kolu dočekuju Dinamo na pomoćnom terenu u kampu HNK Rijeka u petak od 12 sati.