Škola : 1. HNL pioniri : 17. kolo
Rijeka – Varaždin 2:2
03.03.2019.

Pioniri Rijeke i Varaždina remizirali su 2:2 u utakmici 17. kola Prve HNL. U zanimljivom ogledu nije nedostajalo uzbuđenja, Rijeka je uspjela na kraju izboriti remi nakon što je veći dio drugog dijela bila u rezultatskom minusu, a da je bilo malo sreće mogla je u nadoknadi i do sva tri boda.

Igrala se 66. minuta utakmice kada je Gajzler odlično proigrao Begovića koji je prebacio vratara - 2:2. I onda je u posljednjih desetak minuta utakmice počeo pritisak Rijeke.

Već u 68. minuti, nakon brzog kornera, Bodetić je ubacio, a Gajzler glavom pucao pored gola. U predposljednjpoj minuti Bodetić je izveo korner, lopta je stigla u pet metara, a vratar Perši nije dobro reagirao. Begović je bio najbrži, ali nije uspio zabiti.

Varaždin je mogao do novog vodstva u 69. minuti nakon nevjerojatne nespretnosti u obrani Rijeke što je otvorilo prostor za Gibanjeka čiji je udarac otišao pored gola.

I onda je u sudačkoj nadoknadi uslijedio pravi triler. Prvo je uslijedio ubačaj iz slobodnog udarca, Buić je sjajno pogodio glavom, ali pomoćni sudac Kezele označio je zaleđe.

DSC_0072

U posljednjem napadu Begović je lijepo prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i odigrao za Gajzlera. Napadač Rijeke lijepo se snašao, i pokušao preciznom prizemnom loptom zatresti mrežu, ali ovoga puta ispriječila se vratnica!

Rijeka je nešto konkretnije ušla u utakmicu, a u 13. minuti Begović je pobjegao obrani Varaždina i prebacio vratara. Braniči gostujuće ekipe spriječili su da lopta ode u gol, ali sudac Čalić pokazao je na bijelu točku nakon kontakta Begovića i vratara Peršija.

Buljanović je preuzeo odgovornost s bijele točke - 1:0.

Na drugoj strani udarac Gibanjeka obranio je Tanjić, a u 24. minuti s 25 metara pokušao je opet Gibanjek. Tanjić se morao dobro protegnuti, ali udarac je otišao iznad gola.

DSC_0049

U 34. minuti Kamauli je odigrao za Begovića koji se još jednom riješio pratnje i lijepo ubacio, ali Flego nije uspio pred golom dobro zahvatiti loptu.

I onda je stigao gol Varaždina. Mikulica je pogriješio u obrani, Obadić je izbio sam pred gol. Tanjić je obranio prvi udarac, a Obadić nije propustio drugu priliku - 1:1.

Rijeka je drugo poluvrijeme otvorila je prilikom Begovića čiji je udarac otišao preko grede.

I onda je Varaždin poveo u 45. minuti. Obadić se lijepo riješio pratnje, ušao u kazneni prostor, te lijepim dodavanjem pronašao Gibanjeka koji je mirno poentirao - 1:2.

Rijeka – Varaždin 2:2 (21)