1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga : 10. kolo
Varaždin – Rijeka 0:2
28.09.2019.

Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Varaždin 2:0 u utakmici desetog kola Hrvatski telekom Prve lige. Riječki nogometaši su tako stigli do novog gostujućeg slavlja.

Ovo je bila ujedno premijera za novog trenera Simona Rožmana koji je utakmicu gledao s tribina zbog kazne vođenja momčadi koju je zaradio u Domžalama.

Momčad je s klupe vodio pomoćnik Aleš Kačičnik.

Već od prve minute bilo je jasno da će se Varaždin teško suprotstaviti Rijeci. U petoj minuti Rijeka je izborila slobodan udarac, Puljić je potegnuo, ali vratnica je spasila domaćina.

Nakon što su pokušaji Kvržića i Halilovića završili u bloku stigao je gol. Kvržić je ubacio, Puljić prenio loptu glavom, a Escoval odlično reagirao za prvijenac u dresu Rijeke - 0:1.

Rijeka je nastavila pritiskati, pokušaji Gorgona, Acostyja i Andrijaševića nisu pronašli put prema mreži, kao ni lijepi volej Puljića u 27. minuti.

Varaždin je jedinu priliku imao u 34. minuti kada je nakon kornera Stolnik ostao sam, a udarac glavom otišao je iznad grede. Samo minutu kasnije, Kvržić je ubacio opasnu, prizemnu loptu, Stolnik je uklizao ispred Nevistića i umalo pospremio loptu u vlastitu mrežu.

U 35. minuti, nakon novog kornera bijelih, lopta se odbila do Puljića koji je odlično pucao kroz šumu nogu, ali Nevistić je bio na visini zadatka.

I onda je, u 36. minuti, stigao drugi gol. Lončar je brzo i precizno izveo korner i pronašao samog Halilovića u kaznenom prostoru - 0:2.

U 43. minuti Kvržić je, nakon ubačaja, pucao prizemno, lopta je došla do Puljića pred golom koji je iz neposredne blizine prebacio gol.

Više nego dovoljno za odličan utisak nakon prvih 45 minuta.

Rijeka je dobro krenula i u nastavak. Varaždin je imao priliku u 53. minuti, Benko je pucao iz slobodnog udarca, ali Prskalo je bio siguran.

I onda je krenula riječka serija prilika. U 55. minuti Halilović se lijepo riješio pratnje braniča i odigrao za Puljića čiji je udarac ponovo odsjeo na vratnici.

Samo minutu kasnije Acosty je lijepo gurnuo za Andrijaševića koji je probao iznenaditi Nevistića u bliži kut, ali vratar Varaždina bio je spreman. U istoj minuti u sjajnoj prilici se našao i Gorgon, koji je ostao sam pred golom Varaždina, ali nije dobro reagirao.

Varaždin je prijetio u 68. minuti. Štefulj je potegnuo s 18 metara, lopta se od bloka odbila u visokom luku, ali Prskalo je bio siguran.

U 74. minuti Rijeka je bila blizu trećeg gola, udarac Andrijaševića s ruba kaznenog prostora otišao je pored gola.

Varaždin je polovicu drugog dijela igrao s igračem manje nakon što je Đurasek zaradio drugi žuti karotn, ali Rijeka do kraja susreta nije uspjela iskoristiti brojčanu prednost.