Škola : 1. HNL juniori : 17. kolo
Rijeka – Varaždin 1:2
20.03.2019.

Juniori Rijeke poraženi su od Varaždina 1:2 u zaostaloj utakmici 17. kola Prve HNL.

U 90. minuti Jelavić je ubacio loptu koja je u ruku pogodila Kuqija, a sudac Jelenčić pokazao je na bijelu točku. Lozić je bio siguran - 1:2.

Rijeka je u sudačkoj nadoknadi krenula po bod, ali nije bilo više vremena. Bijeli su najbliže stigli nakon ubačaja iz kornera, Smolčić je pucao glavom, ali Havleka je bio spreman na vratnici i izbio loptu.

Izabranici Vjeke Miletića propustili su priliku priključiti se borbi u vrhu nakon poraza u utakmici u kojoj su svoje prilike propustili u prvom dijelu.

U sedmoj minuti malo je nedostajalo da Biškupović dođe do lopte pored Dumbovića, ali vratar Balažinec na vrijeme je izašao i ispucao loptu.

Prva opasnost za gostujuća vrata stigla je u 17. minuti. Pintarić je izveo korner, a Ivan Smolčić je bio najviši, ali siguran pogodak spriječila je greda.

DAN_9546

U nastavku iste akcije, Rijeka je izborila slobodan udarac na dvadesetak metara. Omerović je odlično potegnuo preko živog zida, vratar Balažinec sjajnom paradom sačuvao je mrežu.

U 19. minuti novi slobodan udarac za Rijeku nakon što je Biškupović srušen na rubu kaznenog prostora. Pintarić je potegnuo svom snagom, ali lopta je zapela u živom zidu.

Prvi pokušaj Varaždina stigao je u 24. minuti, ali pokušaj Črnka iz slobodnog udarca otišao je daleko od gola.

Samo minutu kasnije Jelavić je lijepo ubacio, Biškupović ostao sam, ali udarac glavom nije bio precizan.

Nova prilika za bijele stigla je u 34. minuti, Pintarić je povukao kontru do kaznenog prostora Varaždina i odigrao za Biškupovića. Napadač Rijeke ostao je sam u kaznenom prostoru, ali udarac je prošao uz vratnicu.

U 36. minuti Jelavić je natrčao na jedan odbijanac, ali ponovo nedostajalo je preciznosti. U 40. minuti Antanasković je pokušao s 18 metara, ali bio je to lagan zadatak za vratara Varaždina.

I onda je Varaždin poveo. Smolčićev pokušaj izbijanja blokirao je Mezga i sjurio se po lijevoj strani. Uslijedio je prizeman ubačaj, a Golub je bio najbrži - 0:1.

Duboko u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Črnko je odlično potegnuo iz slobodnog udarca s 25 metara, a lopta je prohujala iznad grede.

DSC_0227

Rijeka je odlično otvorila drugi dio, već u 47. minuti Biškupović se zavukao iza leđa braniča Varaždina i nakon kontakta sudac Jelenčić pokazao je na bijelu točku.

Pintarić je izveo kazneni udarac, vratar Balažinec obranio je pokušaj, ali sudac Jelenčić dosudio je ponavljanje udarca nakon što je pomoćni sudac Pjevac signalizirao da je vratar Varaždina previše iskoračio s gol linije.

Pintarić je pokušao ponovo, ali drugi pokušaj otišao je daleko preko grede.

Rijeka je zatresla mrežu u 63. minuti, ali Pintarić je bio u zaleđu. Minutu kasnije Zrilićev udarac unutar kaznenog prostora otišao je pored gola.

Varaždin je imao veliku priliku 67. minuti, udarac Dedića Šušak je obranio, a lopta se od nastavku od vratnice odbila natrag u igru. U nastavku akcije udarac Kessea glavom, ponovo je obranio vratar Rijeke.

Ali samo minutu kasnije nije bilo pomoći, Dedić je fenomenalnim škaricama uspio zatresti mrežu Rijeke - 0:2.

Rijeka je pokušavala bezuspješno se vratiti u igru, na drugoj strani u 75. minuti Golub je izbio sam pred vrata Rijeke, a Šušak je još jednom odličnom reakcijom sačuvao mrežu.

U 79. minuti Smolčić je povukao kontru, odigrao za Pintarića koji je proslijedio do Biškupovića čiji je pokušaj obranio vratar Varaždina.

Rijeka – Varaždin 1:2 (28)